Warsztaty Fotograficzne Oblicza Natury

terminy zajęć w 2024r.:

16-18 lutego   /   15-17 marca   /   17-19 maja   /  19-21 lipca

16-18 sierpnia    /    18-20 października   /   15-17 listopada

 

 

         

 

 

 

 

          CEL ZAJĘĆ

 

Przygotujemy Cię do rozpoczęcia przygody z fotografią przyrodniczą. 

 

CELE SZCZEGÓŁOWE I EFEKTY:

 

Podczas warsztatów pogłębisz wiedzę w zakresie budowania i komponowania kadru, obsługi aparatu oraz podstawowych zasad jakie rządzą wykonywaniem zdjęć.

- Dowiesz się jak ukierunkować rozwój swojej pasji na wykonywanie zdjęć przyrodniczych.

- Będziesz wiedział(a) jak i gdzie poszukiwać inspiracji i tematów do swojej fotografii.

- Dowiesz się jak najlepiej  przygotować się do  realizacji  tematu, którym jesteś zainteresowany(a) i skąd czerpać wiedzę.

-  Będziesz potrafił(a) wybrać najlepszą formę wykonywania zdjęć.

- Dowiesz się jak najlepiej przygotować miejsce i stanowisko oraz jakie elementy musisz uwzględnić aby Twoje zdjęcie było nie tylko poprawne, ale przede wszystkim ciekawe.

- Dowiesz się jak realizować swoją pasję bezpiecznie, etycznie oraz jak mądrze dobierać wyposażenie, aby nie popaść w manię zakupów.

 

 

 

Pracujemy w małych, dwu - trzy osobowych grupach!!!

 

 

 

Naszym celem jest pokazanie piękna natury, poprzez pryzmat naszej indywidualnej wrażliwości oraz przekazanie szczegółowej wiedzy twórczej i praktycznej w taki sposób, abyś widząc magię natury, mógł (mogła) swobodnie uchwycić tę niepowtarzalną chwilę w postaci fotografii. Po trzydniowych warsztatach będziesz swobodnie pracować na trybie manualnym czy półautomatycznym, będziesz potrafił(a) pokazać obraz w określony - zaplanowany sposób. Nauczysz się także bycia niewidocznym w środowisku, poznasz czym jest podchód, czatowanie, jak bezpiecznie kożystać z pływadła. Dowiesz się jak zabezpieczyć siebie oraz sprzęt na określone warunki pogodowe, oraz określoną porę roku. Po ukończeniu kursu będziesz wiedział(a), że cel wcale nie uświęca środków i zawsze dobro przyrody (mimo pewnej naszej ingerencji) musi być na pierwszym miejscu.

 

Chcielibyśmy, abyś po ukończeniu naszej szkoły, nie tylko nayczył(a) się robić lepszą fotografię, ale przede wszystkim zaczął (zaczęła) postrzegać piękno wokół siebie, nawet w najmniejszym możliwym elemencie otaczającego nas środowiska. Mając w ręku odpowiednie narzędzie, po zakończonych warsztatach zastanowisz się nad perspektywą, światłem, elementami otoczenia i dopiero później wykonasz zdjęcie.

 

Na zajęciach dydaktycznych i ćwiczeniach pokażemy Ci proces myślowy stojący za robieniem zdjęć.   Będziemy pokazywać przykłady zdjęć, omawiać je szczegółowo, opowiadać jak zostały zrobione i ile czasu poświęciliśmy na ich wykonanie. Przygotujemy scenografię i wykonamy ćwiczenia, aby zademonstrować jak można wpływać na obraz ustawieniami aparatu, światłem, zmianą perspektywy. Zwrócimy Twoją uwagę na elementy dodatkowe wpływające na odbiór fotografii. Omówimy cały proces powstawania zdjęcia od planowania, przygotowania, fotografowania i na postprodukcji kończąc. Pokażemy Ci co znajduje się w plecaku fotografa przyrody, jakie rzeczy zawsze warto mieć przy sobie, jakie czasami bywają przydatne. Podpowiemy Ci co pomaga w planowaniu, jakie aplikacje czy narzędzia typu foto-pułapki są pomocne i jak ich najlepiej używać.

 

 

ZAKRES SZKOLENIA

 

 

Spotykamy się w opolskich lasach, okolice Jeziora Turawskiego.

 

Łącznie od piątku do niedzieli przeprowadzimy:

 

- zajęcia praktyczne w terenie - dwa wyjścia o świcie i dwa popołudniowe (ok 14 godzin.)

 

- zajęcia dydaktyczne, w ciągu dnia (ok 11 godz.)

 

- niezliczone rozmowy z prowadzącymi przy obiedzie i kolacji

 

 

 

Całkowity koszt szkolenia, uwzględniajacy trzy dni zajęć oraz wyżywienie:  1500 zł.

UWAGA: cena nie uwzględnia kosztu noclegu (doba w pokoju dwuosobowym wynosi 90 zł/nocleg, pokój jednoosobowy: 140 zł/nocleg)

 

PLIKI DO POBRANIA

Formularz zgłoszeniowy

 


 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

f  i    t

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.